“Evde Canım Sıkılıyor, Ne Yapabilirim” Diyenlere 10 tane birbirinden güzel öneri.
Mobil Ekranı Kaplayan Popup Reklam
Mobil Ekranı Kaplayan Popup Reklam

“Evde Canım Sıkılıyor, Ne Yapabilirim” Diyenlere 10 tane birbirinden güzel öneri.

Biliyorum, sıkıntıdan patlamak üzeresiniz ve “off, puff” diye diye içinizi daha da daraltıyorsunuz. Yapabileceğiniz şeyleri düşünüyorsunuz ama yine de can sıkıntısı nasıl geçer sorunsalına cevap bulamıyorsunuz.

Bu reklam size özel yayımlanmaktadır

Çok sıkıldım, acaba ne yapsam, bütün gün nasıl geçecek, arkadaşımı mı arasam, dışarı mı çıksam, film mi izlesem…” gibi zibilyon tane düşünceden sonra kös kös oturmaya devam edenlerden biri olabilirsiniz. Zamanınızı nasıl değerlendireceğinizi bilemiyorsunuz. Aslında bir sürü şey yapabilecekken oflayıp puflamaya devam ediyorsunuz. Sonra da “çok sıkılıyorum ve ne yapsam ne etsem” diye diye akşam ediyorsunuz. Hiçbir şey yapmadan, koca bir günü can sıkıntısına kurban etmiş oluyorsunuz.

Tercihinizi can sıkıntısından kullanmak yerine, eğlenceli bir şeyler bulmalısınız. Kıymetli vaktinizi kayda değer şeyler yaparak geçirmelisiniz. Sonuçta; ortada can sıkıntısı diye bir şey varsa onun çözüm yolu da var demektir. Yani burada soruna değil, çözüme odaklanmanız gerektiğini bilmelisiniz.

“Çok sıkılıyorum, hiçbir şey yapmak istemiyorum…” gibi yakınma cümleleri yerine “acaba ne yapsam da şu can sıkıntısından kurtulsam” diye düşünmelisiniz. Emin olun, istediğinizde canınız sıkılınca yapabilecek sayısız farklı şey bulacaksınız. Ama durun bir dakika! Şimdi siz maazallah ona falan da üşenirsiniz! Yorulmamanız adına canınız sıkıldığında neler yapabilirsiniz, gelin hep birlikte bakalım.

Yemek Yapın!

Kendiniz ya da sevdiğiniz birileri için şöyle güzel bir sofra hazırlamaya ne dersiniz? Evet, size önlüğünüzü giyip, fon müziğinizi de ayarlayarak mutfağa girmenizi öneriyorum. Bildiğiniz hatta daha da iyisi daha önce hiç denemediğiniz tarifler yaparak zamanınızı eğlenceli bir şekilde geçirmenizi tavsiye ediyorum.

Emin olun; yemek yaparken can sıkıntısından kurtulacak, denediğiniz tarifin nasıl bir şeye benzeyeceğini heyecanla bekleyeceksiniz. Sonunda emeğinizin karşılığını güzel (ya da berbat bilemiyorum) bir ziyafet çekerek alacaksınız.

Tepeden Tırnağa Bakıma Girin!

Evde tek başına kaldınız ve yapacak hiçbir şey bulamıyorsunuz. O zaman hemen küçük bir araştırma yapıp evinizdeki malzemelerle ne gibi kişisel bakım ürünleri yapabileceğinizi öğrenmelisiniz. Çünkü bütün gününüzü kendinize bakım yaparak geçireceksiniz. Evet, size can sıkıntınızı gidermek için tepeden tırnağa bakıma girmenizi öneriyorum. Saçınıza ve yüzünüze maske yapabilirsiniz. Tırnaklarınıza manikür-pedikür yapabilirsiniz. Ilık bir duş alabilirsiniz. Vücut kremleri kullanabilirsiniz. Tüm bunlarla hem can sıkıntısından kurtulacaksınız hem de bakımın sonunda yenilenerek, göz kamaştırıcı hale geleceksiniz.

Temizlik ve Evi Derleyip Toplama İşleriyle Meşgul Olun!

Canınız mı sıkılıyor? O zaman müziğin sesini yükseltin, üzerinize rahat bir şeyler giyin ve temizlik moduna geçin derim. Sonuçta; evde boş vakit değerlendirmek için fikir aramıyor muydunuz? İşte size hem eğlenceli hem de faydalı bir fikir! Tamam, evi derleme toplama temizlik yapma işi ilk başta gözünüze zor görünebilir. Ama başladıktan sonra emin olun ki, zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Ayrıca işin sonunda da duşunuzu alıp misler gibi kokan evinize bakacak ve eserinizle gurur duyacaksınız!

Dolabınızdaki Fazlalıklardan Kurtulun!

Evde yapılabilecek bir diğer aktivite de dolabınızdaki fazlalıklardan kurtulmanız! Eminim, sizin dolabınızda da aldığınızdan beri bir kez bile giymediğiniz ya da artık sıkıldığınız için yüzüne bile bakmadığınız sayısız gereksiz eşyanız vardır. İşte tam da vaktini bulmuşken, yani kendinize yapacak bir şeyler arıyorken, dolabınızı tamamen boşaltabilirsiniz.

Giymediklerinizi bir kenara ayırabilirsiniz. Giydiklerinizi ise düzenli bir şekilde yeniden dolabınıza yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde hem dolap düzeltme işinizi halletmiş olacaksınız hem de fazlalıklarınızı farklı şekillerde değerlendirebileceksiniz. Mesela; 2. el eşya satışı yapan sitelere üye olarak giymediğiniz eşyalardan kazanç elde edebilirsiniz.  Ya da ihtiyacı olan kişilere vererek eşyalarınızı iyi bir amaç için kullanabilirsiniz.

Film Kültürünüzü Geliştirin!

Evde tek başına kaldığınızda yapılabilecek bir diğer şey de kesinlikle film izlemek! Hem can sıkıntınızı gidermek hem de boş vakitlerinizi değerlendirmek adına film izleme seçeneğini kesinlikle değerlendirmelisiniz. Sonuçta bir yanda eğlenirken bir diğer yandan da film kültürünüzü genişletmiş olacaksınız. Ve bu noktada size izlemediyseniz veya tekrar bir göz atarım diyorsanız; IMDb puanları ile son 10 yılın en iyi filmleri ile can sıkıntınızı gidermenizi öneririm. Ya da para kazanmak için gaza gelmek istiyorsanız; en iyi para konuları adlı film listemize göz atmanızı tavsiye ederim. (Göz atmak için tıklayın.) Zira listedeki filmler arasında izlemedikleriniz varsa çok şey kaçırıyorsunuz demektir.

Eşyaların Yerlerini Değiştirerek Evinize Yeni Bir Görünüm Kazandırın!

Canınız çok mu sıkılıyor? O zaman evinizdeki odaları bir bir gezip, yaşam alanınızda ne gibi değişiklikler yapabileceğinizi düşünmelisiniz. Örneğin; salonunuzdaki koltukların yerini değiştirebilirsiniz. Mutfak masasını cam kenarından duvar tarafına alabilirsiniz. Sehpaları farklı yerlere koyabilirsiniz. Gücünüz yettiğince evinize yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Kendinizi Dinleyip Geleceğe Yönelik Plan Yapın!

Evde tek başına kalmanın keyfini bu şekilde çıkarabilirsiniz. Sonuçta; her zaman kendinizle baş başa kalmaya fırsat bulamıyorsunuz. İşte tam da fırsatını bulmuşken, kendinizi dinleyip geleceğe yönelik plan yapmayı düşünebilirsiniz. Hayatınızı gözden geçirebilirsiniz. Ulaşmak istediğiniz hedeflerden oluşan bir liste hazırlayabilirsiniz. Sakin kafayla yapmanız gerekenleri düşünerek yaşamınızı düzene sokabilirsiniz.

Yeni Bir Yabancı Diziye Başlayın!

Evde tek başına kaldığınızda yapabileceğiniz bir diğer şey de bu! Ne zamandır arkadaşlarınızdan duyduğunuz ya da merak ettiğiniz yabancı bir diziye başlayabilirsiniz. İstediğiniz kadar bölüm izleyebilirsiniz. Herkesin dilinde olan yabancı dizilerden haberdar olarak ortamdaki muhabbetlere rahatlıkla katılabilirsiniz

Eski Arkadaşlarınızı, Ex Aşklarınızı Araştırın!

Arkadaşlara yapılabilecek aktivitelerden bir diğeri de bu! Eski arkadaşlarınızı, ex aşklarınızı araştırarak, zaman geçirebilirsiniz. Ne bileyim; ilkokulu birlikte bitirdiğiniz arkadaşlarınızı, yıllar yıllar önce beraber olduğunuz insanları, uzun zamandır görmediğiniz üniversite arkadaşlarınızı internette araştırabilirsiniz. Arkadaşlarınızla onlar hakkında dedikodu yapabilirsiniz.

Depresif Olan Tanıdıklarınızı Arayın!

Eminim, sizin etrafınızda da onlardan vardır. Hani şu hiçbir şeyden memnun olmayan, sürekli şikayet eden tiplerden! Melankolik ve karamsar tavırlarıyla sizi sizden alan depresif kişiliklerden! Peki, onlarla konunun ne alakası mı var? Hemen söyleyeyim.

Evde tek başınaysanız ve canınız çok sıkılıyorsa, telefonu elinize alıp o depresif mi depresif tanıdığınızı aramanızı öneriyorum. Zira söyledikleriyle “ayy, ben aslında hiç sıkılmıyormuşum” demenizi sağlayacaktır. Çünkü ona “çok sıkılıyorum, ne yapacağımı bilemiyorum” gibi sözler ettiğinizde size kendisinin bin beter olduğunu söyleyecektir. Bu da size “ben yine iyiymişim” diye düşündürecektir.

Başa dön tuşu
nakliyat | - | Sağlık Haberleri | - | kahve tarifleri | - | istanbul eşya depolama | - | kartal evden eve nakliyat | - | istanbul evden eve nakliyat | - | ofis eşyası depolama