Galatasaray'dan rest! 'Ya indirim yap, ya da git'
Mobil Ekranı Kaplayan Popup Reklam
Mobil Ekranı Kaplayan Popup Reklam

Galatasaray’dan rest! ‘Ya indirim yap, ya da git’

Mart ayında maaş ödemesini sorunsuz yapan yönetim, Falcao başta olmak üzere, Belhanda, Feghouli ve Muslera’dan indirim bekliyor.

Bu reklam size özel yayımlanmaktadır

Mart ayında maaş ödemelerini sorunsuz yapan Galatasaray‘da şimdi gözler nisan ayına çevrildi. Ancak bu çok da kolay olmayacak. Zira kasaya giren yeni bir kaynak yok. Bu nedenle Galatasaray birçok kulüp gibi futbolcu maaşlarında indirime gitmek için kolları sıvadı.

HUKUK EKİBİ YAZIYI GÖNDERDİ

Galatasaray yönetimi başta 5 milyon Euro alan Falcao olmak üzere, Younes Belhanda, Feghouli ve Muslera’dan indirim bekliyor. Bir süredir TFF, UEFA ve FIFA ile resmi görüşmeler yapan sarı-kırmızılı yönetim futbolcuların menajerlerine hukuk ekibi tarafından hazırlanan bir yazı gönderdi.

ARTIK YANIT BEKLENİYOR

Yazıda, sözleşmelerde indirim yapılması için ‘pandemi’nin hukuken mücbir bir sebep kabul edildiği belirtilerek, “Olağanüstü bir hal yaşıyoruz. Maaşlarınızı ödeyemeyecek duruma gelmemek için ücretlerinizde belli oranlarda indirim yapmak zorundayız. Futbola ara verildiği bu ortamda bu talebimizi olumlu karşılayacağınızı düşünüyoruz” ifadesi kullanıldı. Şimdi özellikle yüksek ücretleri bulunan oyunculardan olumlu dönüşler bekleniyor.

BANKALAR BİRLİĞİ İLE MASAYA

Mali anlamda çıkış arayan Galatasaray, Bankalar Birliği ile de görüşecek. Başkan Mustafa Cengiz ile yöneticiler Abdurrahim Albayrak ve Yusuf Günay’ın tele-konferans yöntemiyle katılacağı toplantının ilk gündem maddesi Ağustos ayında yapılacak ilk taksit ödemesi… 2.5 milyon euroluk ödemenin en azından 2021 yılına ertelenmesi talep edilecek. Yönetim ayrıca mücbir sebeplerden dolayı, Bankalar Birliği ile imzalanan anlaşmanın şartları, ödeme şekilleri, faiz oranları, taksitleri ve vadelerinin bir kez daha gözden geçirilmesini talep edecek.

TFF, FIFA VE UEFA’DAN DESTEK ALINDI

Galatasaray yönetiminin maaş indirimi konusunda oldukça ciddi olduğu ve kabul etmeyen oyuncularla yollarını ayırmaya kadar gidecek bir süreç yaşanabileceği bildirildi. Hukuk ekibi mücbir sebepleri masaya yatırdı, TFF, FIFA ve UEFA’dan bu yönde destek alındı. Şimdi gelecek yanıtlar beklenirken özellikle de performansında büyük düşüş olan Belhanda’da gözler…

BELHANDA İLE FARKLI FORMÜL

Yönetimin, Faslı oyuncunun, 3.3 milyon euro olan maaşını 2 milyon euroya çekmek istediği, anlaşma olmazsa yolların ayrılabileceği ifade edildi. Son dönemde inişli çıkışlı bir grafik sergileyen Belhanda’nın Galatasaray ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunuyor.

KAYNAK: SABAH

http://spor.haber7.com/galatasaray/haber/2960518-galatasaraydan-rest-ya-indirim-yap-ya-da-git

Başa dön tuşu
nakliyat | - | Sağlık Haberleri | - | kahve tarifleri | - | istanbul eşya depolama | - | kartal evden eve nakliyat | - | istanbul evden eve nakliyat