Kedimin Tüyleri Çok Dökülüyor Nasıl Engellerim?
Mobil Ekranı Kaplayan Popup Reklam
Mobil Ekranı Kaplayan Popup Reklam

Kedimin Tüyleri Çok Dökülüyor Nasıl Engellerim?

Kedilerin tüy dökmesi son derece normal ve sağlıkları için de gerekli bir durumdur. Kedimin tüyleri çok dökülüyor ne yapmalıyım diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Kedilerin tüy dökmesini engellemeniz mümkün olmaz. Çünkü bu sevimli dostlarımız bahar aylarında olmak kaydıyla yılda 2 defa tüy değiştiriyor ve mevsime uygun tüylerin çıkabilmesi için eski tüylerin dökülmesi şart. Mevsim geçişlerinde tüy dökme kediler için son derece sağlıklı bir durum olsa da kimi zaman tüy dökülmesi bir sağlık sorununun habercisi de olabilir. Kedilerde tüy dökülmesi haberimizin devamında.

Bu reklam size özel yayımlanmaktadır
Kedimin Tüyleri Çok Dökülüyor Nasıl Engellerim
Kedimin Tüyleri Çok Dökülüyor Nasıl Engellerim

Bu durum dikkate alınarak kedi sahiplerinin patili dostlarının ne zaman tüy döktüğünü gözlemlemesi gerekiyor. Kedilerin tüy dökmesini engelleyemiyor olsanız da etrafa daha az tüy saçılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için uygulayabileceğiniz bazı yöntemlerden örnekler verebiliriz.

Kediler Neden Suyu Sevmez merak ediyorsanız mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Kedinizi Düzenli Olarak Tarayın

Kedinizin özellikle tüy dökme döneminde düzenli olarak taranması eve daha az oranda tüy saçılmasını sağlamak için uygulayabileceğiniz en kolay yollardan biridir. Bunun için kedilerin canını yakmayan ve onların tüy yapısına uygun olan tarakların tercih edilmesi gerekiyor. Bunu da birlikte her kedinin taranmaktan hoşlanmadığı bilgisini de aktaralım. Kedinizin taranmayı seviyor olması sizin için çok büyük bir şans olur. Taranmaktan hoşlanmayan bir kediniz varsa ısrarcı olmayın!

Kedinizin Yeterli Miktarda Su İçmesini Sağlayın

Özellikle tüy dökme dönemlerinde kedilerin suya olan ihtiyacı artabiliyor. Bu karşılamak ihtiyacın karşılanamaması daha fazla oranda tüy dökülmesine sebep olmaktadır. Kedilerin her zaman içmek için temiz su aradıklarını unutmayın. Bu nedenle kedinizin su kabını düzenli olarak temizlemeli ve içerisinde bulunan suyu her gün değiştirmelisiniz. Kediniz için kesinlikle şebeke suyu kullanmayın. Kendiniz için kullandığınız damacana sudan vermeye özen gösterin.

Kedinizi Sağlık Kontrolünden Geçirin

Kedilerin sağlıkları ile ilgili yaşadıkları herhangi bir problem tüy dökülmesine neden olabiliyor. Bu nedenle eğer aşırı miktarda tüy döktüğünü düşünüyorsanız ya da bahar mevsimi dışında tüy döküyorsa mutlaka veteriner hekime götürerek kedinizin sağlık kontrolünün yapılmasını sağlamalısınız. Tüy dökülmesi ciddi hastalıkların nedeni olabileceği gibi deri hastalıklarının da belirtisi olabiliyor. Erken tanı insan sağlığında olduğu kadar hayvanların sağlığında da çok büyük bir önem taşıyor.

Anahtar Kelimeler: kedimin tüyleri çok dökülüyor ne yapmalıyım, Kedimin Tüyleri Çok Dökülüyor, kedilerde tüy dökülmesi

Başa dön tuşu
nakliyat | - | Sağlık Haberleri | - | ofis eşyası depolama IGBT tabanlı kompanzasyon