Mastürbasyon Yapmak Zayıflatır mı? Mastürbasyon Yararları ve Zararları
Mobil Ekranı Kaplayan Popup Reklam
Mobil Ekranı Kaplayan Popup Reklam

Mastürbasyon Yapmak Zayıflatır mı? Mastürbasyon Yararları ve Zararları

Mastürbasyon Yapmak Zayıflatır mı? Mastürbasyon Yararları ve Zararları Mastürbasyon kişilerin tek başlarına yaptığı, bunu yaparken partnerine ihtiyaç duymadığı ve istemli olarak kendi kendilerini uyardıkları eylemler bütünüdür. Mastürbasyon kişinin işlevselliğini olumsuz etkilemiyorsa ve seksüel ilişkisine bir zarar vermiyorsa zararsızdır.

Bu reklam size özel yayımlanmaktadır
Mastürbasyon Yapmak Zayıflatır mı? Mastürbasyon Yararları ve Zararları
Mastürbasyon Yapmak Zayıflatır mı? Mastürbasyon Yararları ve Zararları

Eğer kişinin partneri varsa ve bu mastürbasyon partnerine olan ilgisini ve arzusunu olumsuz etkiliyorsa bu noktada zararlıdır diyebiliriz.

Şimdi mastürbasyonun hem faydalarından hem de zararlarından bahsetmek istiyorum.

Mastürbasyonun Zararları Nelerdir?

1. Mastürbasyon erken boşalmaya neden olabiliyor.

2. Aşırı mastürbasyon hafızayı zayıflatır ve dikkat bozukluğuna, unutkanlığa neden olur.

3. Mastürbasyonda hayal edilen fanteziler kişinin gerçek hayatındaki ilişkisinde aynı olmadığında kişinin mutsuz olmasına ve ilişkinin bozulmasına sebep olabilir.

4. Sık yapılan mastürbasyonlar kişide aşağılık kompleksi, dalgınlık ve üzüntüye sebep olabilir.

5. Mastürbasyonla boşalmaya alışmış kişiler evliliklerinde de cinsel birliktelik yerine mastürbasyonu tercih edebilirler. Bu durumdan evlilikleri olumsuz etkilenir ve çatışmalar meydana gelir.

Mastürbasyonun Faydaları Nelerdir?

1. Mastürbasyon stres seviyenizi düşürür ve gevşemenizi sağlar.

2. Ağrılarınızı yatıştırır. Özellikle baş ağrılarında ve adet dönemi ağrılarında rahatlama sağladığı ve kramplara, kas gerginliklerine iyi geldiği belirtiliyor.

3. Mastürbasyon pelvik kaslarınızı güçlendiriyor. Bir nevi kegel egzersiziyle aynı görevi görüyor. Hapşırdığınızda ve öksürdüğünüzde idrar kaçırmanızı önlüyor.

4. Kadınlarda enfeksiyonların önlenmesine yardımcı oluyor.

5. Erkeklerde erektil disfonksiyona yardımcı oluyor. Yani kişi penetratif ilişkide daha uzun kalabiliyor.

6. Orgazm sayesinde salgılanan endorfin sayesinde uyku kaliteniz artıyor.

7. Bedeninizi tanımanıza ve nelerden hoşlandığınıza yardımcı oluyor. Bu sayede partnerinizle yaşayacağınız ilişkinin kalitesini arttırıyor.

Mastürbasyon hakkında bilmeniz gerekenler

1. CİNSELLİĞE HAZIR OLMAMAK

Kişiler partnerli cinsel davranışlara hazır hissetmedikleri ama yine de cinselliklerini ifade etmek istedikleri dönemde rahatlıkla mastürbasyona sığınabilir. Ne de olsa, kişi kendi bedeni ile başbaşadır, cinsel yolla bulaşan enfeksiyon riski ve gebelik riski yoktur.

2. BAŞKA BİRİYLEYKEN MASTÜRBASYON

Partnerle yapılan mastürbasyon da, bir çok farklı cinsel davranış gibi, partnerler arası yakınlığa, ve cinsellik ifadesine yardımcı olabilir. Bu durumlarda vücüt sıvılarının eller ve sürtünme ile yine de karışma ihtimaline karşılık, korunma yöntemlerinden yararlanmakta fayda vardır.

3. KAYGAN ZEMİNLERİN GÜCÜ ADINA!

Mastürbasyon yaparken sık düşülen hatalardan biri, özelikle ergenlik ve gençlik döneminde, hiç kayganlaştırıcı ya da doğru kayganlaştırıcıların kullanılmamasıdır. Sabun, şampuan, arap sabunu, el kremi, vaseline, tıraş köpüğü, makyaj çıkarıcı sıvılar mastürbasyon için uygun kayganlaştırıcılar değildir. Bu ürünler cinsel organlardan içeriye girdiği durumda yanma ya da enfeksiyonlara sebep olabilir. Genellikle prezervatif markaları tarafından üretilen ve ‘lube’, ‘lubrikasyon’ yada ‘çok amaçlı masaj jeli’ olarak bilinen ürünler, cinsel organlar üzerinde ve içinde rahatlıkla kullanılabilir.

4. BEDENİ KULLANMAK

İnsan bedeninin her bir yanında potansiyel haz noktaları vardır. Mastürbasyon yapmak illa sadece cinsel organlara dokunarak yapılması gereken bir şey değildir. Kişi, kendini ne iyi hissettiriyorsa o şekilde mastürbasyon yapabilir. Bedeni hareket ettirmek, bacakları ya da popo kaslarını sıkıştırıp bırakmak da bir çok kişinin mastürbasyon deneyimini olumlu şekilde etkileyebilir.

5. OYUNCAK KULLANIMI

İnsanlar yüzyıllardır bir çok farklı seks oyuncağından yararlanmıştır. Modern zamanda var olan cinsel oyuncaklar aslında tarihteki ilkel, ama gayet işe yarar, modellerinin renkli, ve paketlenmiş halidir. Masa kenarı, duş başlığı, masaj aletleri, yastık… Herhangi bir obje aslında potansiyel bir seks oyuncağı ve mastürbasyon aparatı olabilir. Dikkat edilmesi gereken ise, kullanılan objenin ya da oyuncağın hijyenik olmasıdır. Özellikle seks oyuncakları, vibratörler ya da dildoların kullanımında, mümkünse bir prezervatif ile kullanılmaları (oyuncağa prezervatif takarak) hem hijyen açısından hem de kayganlaştırıcı takviyesi açısından önemlidir.

SİZİN İÇİN: Mastürbasyon Kas Gelişimini Engeller Mi?

6. HERKESİN MASTÜRBASYONU KENDİNE!

Herkes mastürbasyon yapmak zorunda değildir, yapanlar da aynı şekilde yapmak zorunda değildir. Dönem dönem istek gelebilir, dönem dönem gidebilir. Mastürbasyon Yapmak Zayıflatır mı, Mastürbasyon Yararları ve Zararları

7. ONUN YERİ BAŞKA

Özellikle ilişkide olan kişiler hakkındaki en büyük mitlerden biri artık mastürbasyon yapmak istemeyecekleri, eğer mastürbasyon yapıyorlarsa ilişkilerinde tatmin olmadıkları ya da artık partner/eşlerini beğenmiyor olduklarıdır. Mastürbasyon, cinsel ilişkinin yerini tutan, birebir alternatif olan bir davranış değil, insan cinselliğinin ifade edilişinin onlarca yönteminden bir tanesidir. Nasıl bazen tek başımıza kitap okuyasımızın gelmesi normalse, ilişkide olup, sağlık ve mutlu bir cinsel hayata sahip olup, mastürbasyon yapma isteğimizin olması da gayet olası, ve normaldir.

8. MAHREMİYET

Mastürbasyon da bir cinsel ifade olduğu, ve bu kişinin özeli olduğundan mutlaka kişiye özel bir alanda yapılmalıdır.

9. ÇIPLAKLIK ŞART MI?

Bedenimizdeki haz sisteminin aktive olması için illa çıplak olmak gerekmez. İç çamaşırı üzerinden ya da kıyafetli bir şekilde sürtünerek de mastürbasyon yapılabilir.

10. DOSTUM, BEYİN!

En büyük cinsel organımız beynimizdir. Mastürasyon yapmak da, fantazi kurmak, hayal etmek, ve beş duyumuzdan faydalanarak yapıldığında daha çok zevk almamıza yardımcı olabilir. Bu, çok hoşumuza giden bir örtünün üzerinde yatmak da olabilir, kokusunu sevdiğimiz bir mum yakmak, ya da ritminden hoşlandığımız bir şarkıyı açarak mastürbasyon yapmak da olabilir.  

11. Sperm kaybı zayıflatırmı

Eğer beraber olduğunuz erkeğin enfeksiyonu bulunmuyorsa, sperm yutmanın herhangi bir sağlık riski taşıdığını söyleyemeyiz. Ayrıca, sanılanın aksine kilo almanıza da sebep olmaz.

Mastürbasyon Yapmak Zayıflatır mı, Mastürbasyon Yararları ve Zararları, mastürbasyon kilo verdirir mi, mastürbasyonun insan sağlığına zararları nelerdir, mastürbasyon cinsel isteksizlik yapar mı, mastürbasyonun hakkında bilinmesi gerekenler, mastürbasyon kas gelişimini etkiler mi, mastürbasyon kas gelişimini zayıflatır mı

Başa dön tuşu
nakliyat | - | Sağlık Haberleri | - | kahve tarifleri | - | istanbul eşya depolama | - | kartal evden eve nakliyat | - | istanbul evden eve nakliyat