Sondaj Makinası
Mobil Ekranı Kaplayan Popup Reklam
Mobil Ekranı Kaplayan Popup Reklam

Sondaj Makinası

İnsanoğlu maden devrinden bu yana doğanın içerisinde yer alan her madeni başarılı şekilde işlevselleştirerek kullandı. Zorluklarla Bazen hemen madene ulaşırken bazen zorlu sonuçlarla ulaştı. Zaman içerisinde madenlere ulaşmak için basit ve kullanışlı araçlar icat etti.

Bu reklam size özel yayımlanmaktadır

Bu icatlardan biri sondaj makinası olarak günümüzde en son teknoloji ile kullanılır hale geldi. Delme amaçlı çeşitli doğasal işlemleri gerçekleştirmek için kullanılan ağır iş makineleri sınıfına giren sondaj makinası zeminde bulunan yer altı kaynaklarının gün yüzüne çıkartılması için gerekli araçlar içerisinde yer alır.

Sondaj Makinası Nerelerde Kullanılır?

Doğanın insanlığa sunduğu tüm maden çeşitlerinin yer altında olması ve bu madenleri yeryüzüne çıkartılması büyük emek ister. Tarih boyunca basit kazı çalışmalar ile yeryüzüne çıkartılan madenler ihtiyaçları karşılayamadığı gibi daha pek çok madene ulaşımda da yetersiz kalıyordu.

Bu nedenle icat edilen sondaj makinası minimum 300- maksimum 2500 metre derinliğe kadar ulaşım sağlar. Özellikle temiz su kuyularını insana eriştirmektedir. Bunun gibi doğal gaz, petrol, termal sular, katı madenler sondaj makinası sayesinde yer altından çıkarılıyor.

Sondaj Makinası Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Çeşitliliğine göre sondaj makinaları su kuyusu açılımında, foseptik çukurlarını genişletmekte, tarım alanlarının genişletilmesinde, inşaat sektöründe, yol, köprü, tünel yapımında, iklimsel araştırmalarda, maden aramalarında, belediyelerin alt yapı temizliğinde kullanılır. Emiş ve enjeksiyon işlemlerinde kullanılır. Karot ölçümlerinde de sondaj makinası devreye girer.

Sondaj Makine Çeşitleri Nelerdir?

Yeraltı ve yer üstü sondaj makinaları kullanım amaçlarına uygun olarak sınıflandırıldığı gibi ayrıca pnömatik ve hidrolik olmak üzere çeşitlerine göre de sınıflandırılır. Sondaj makinası kule, boru, ucu, motoru, pompası gibi pek çok bileşenden oluşur. Yüzey özelliklerine göre de ayrıca sınıflandırılır. Manuel, elektrikli ve dizel olmak üzere de sınıflandırmak mümkün sondaj makinasını.

Zemin yapısına göre sondaj makinası da değişiklik göstermektedir. Yüzeye yakın işlemlerde kullanılacak makina ve daha derin zemin araştırmalarında kullanılacak makina çeşitleri olan sondaj makinaları portatif kurulumlu olup kamyon üzerine monte edilebilir.

Sondaj Makinası İle Profesyonel Hizmet

Hızlı, sonuç odaklı ekip ve ekipman ile çalışan sondaj makinası zamandan ve ekonomiden tasarruf ettirir. Dönerli çeşidi en zorlu kayaçları parçalayacak dayanırlıktadır. Dağ, bayır, arazi her doğa ortamında dayanıklılık gösterir sondaj makinası. 360 derece dönebilir özelliğe sahip sondaj makinası en zor alanlarda da 100/100 sonuç verir.

Fiyatları Ne Kadardır?

Pek çok özelliğine göre üretimi yapılan sondaj makinası fiyatları bu özelliklerine göre satışa sunulur. Bu satışlar enflasyon bazında her yıl artış gösterir. İkinci el pazarı da bulunan sondaj makinası fiyatları bu özelliklerine göre satışa sunulur.

Makinaları daha uygun fiyatlı olur. Sondaj makinası arızalandığında bakım ve onarımı üretimi yapan firma tarafından yetkili servisçe yapılır. Sondaj makinası yedek parçaları orijinal parçalardan oluşur.

Sondaj makinaları ve çeşitleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın. https://www.acarkardeslersondaj.com/tr/

Başa dön tuşu
nakliyat | - | Sağlık Haberleri | - | ofis eşyası depolama IGBT tabanlı kompanzasyon