Transfermarkt Lejyonerler Ne Demek? - NEDENHABER
Mobil Ekranı Kaplayan Popup Reklam
Mobil Ekranı Kaplayan Popup Reklam

Transfermarkt Lejyonerler Ne Demek?

Transfermarkt Lejyonerler Ne Demek? Daha önceki yazılarımızda futbolla ve sporla ilgili çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca Transfermarkt’nin lejyonerler teriminden söz edeceğiz.

Bu reklam size özel yayımlanmaktadır
Transfermarkt Lejyoner
Transfermarkt Lejyoner

Transfermarkt Lejyonerler Ne Demek?

Transfermarkt’te belirtilen lejyonerler terimi, o takımda oynayan yabancı oyuncuların oranını temsil eder. Transfermarkt sitesinde %56 lejyoner ifadesi varsa o takımda oynayan oyuncuların %56’sı yabancı uyrukludur. Örneğin Galatasaray’ın 15 oyuncusu yabancıdır yani lejyonerdir. Bu da %48.4 orana denk gelmektedir. Ayrıca Fenerbahçe’nin 19 yabancı oyuncusu vardır ve bu sayı %59 lejyoner oranına denk gelmektedir.

Futbolda transfermarkt ve lejyoner terimleri bir takımda yer alan ve yurt dışından gelen yabancı uyruklu oyunculara verilen addır. Ülkemizde her takımda mutlaka yabancı uyruklu futbolcular yer alır. Aynı şekilde bizim ülkemizden de yurt dışında bir takıma oyuncu giderse lejyoner oyuncu olmuş olur.

Bu terim futbol için küresel anlamda kullanılır. Türk oyuncular ülkemizdeki ligde oynamayıp yabancı bir takıma transfer olduğunda lejyoner oyuncu olarak gider. Lejyoner oyuncular yabancı takımlarda oldukça yüksek başarılar elde eder ve genelde emekli olacakları zaman ülkemize geri dönerler. Son yıllardaki hesaplamalara göre şu anda Avrupa liginde oynayan 139 Türk futbolcu bulunmaktadır. Ülkemizde futbol sevilen bir spor ve yetenekli oyuncular olduğu için her sene sezon başlamadan birçok yurt dışı anlaşması yapılıyor. Biz de yurt dışından oyuncu transfer ediyoruz.

Başa dön tuşu
nakliyat | - | Sağlık Haberleri | - | ofis eşyası depolama IGBT tabanlı kompanzasyon