Balyaj nedir? Balyaj nasıl yapılır? Evde nasıl balyaj yapılır?
Mobil Ekranı Kaplayan Popup Reklam
Mobil Ekranı Kaplayan Popup Reklam

Balyaj nedir? Balyaj nasıl yapılır? Evde nasıl balyaj yapılır?

Balyaj nedir? Balyaj nasıl yapılır? Evde nasıl balyaj yapılır? Son yıllarda saç modelleri arasında oldukça trend olan balyaj evde nasıl yapılır ve dikkat edilmesi gerekenler nelerdir mercek altına aldık. Kuaföre milyonlarca para vermek istemeyen kadınlara ışık tutacağımız bu yazımızda adım adım saç balyajını öğrenebilir aynı zamanda kolayca başkalarına da yapabilirsiniz.

Bu reklam size özel yayımlanmaktadır

Balyaj, saçların doğal renginin bozulmaması ancak renk katmak için uç kısımlarına uygulanan saç rengi açma tekniğine verilen isimdir. Eski zamanlarda röfle olarak da bilinen balyaj, 2017 yılından beri kadınların kuaförde sık sık yaptırdığı işlemler arasında yer alıyor. Hala yapımı revaçta olan balyaja kuaförlerde çok fazla para vermek istemiyorsanız, evde pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

ADIM ADIM EVDE BALYAJ YAPIMI

Balyaj yaparken ilk adım saçlarınıza ve teninize uygun bir renk tonunu seçmektir. Bu renk tonu cildinizden ve saçınızdan açık ise, çirkin bir görünüme neden olabilir. Aşağıdaki renk tonlarından birini tercih edebilirsiniz.  Sonra balyaja nereden başlayacağınıza karar verin. Bu adımda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta saçlarınızın uzunluğudur. Eğer saçlarınız omuz hizasından uzun ise köprü kemiğinin bir tık altı olmalıdır. Örneğin aşağıdaki görselde bulunan boy ideal bir boydur.

Saçlarınıza boya uygulayacağınız hizaya karar verdikten sonra saçlarınızı güzelce tarayın. Karışmış saç olmamasına özen gösterirseniz saç boyasının eşit şekilde dağılmasını sağlayabilir aynı zamanda doğal bir görünüm oluşturmasına yardımcı olabilirsiniz.

Balyaj nedir Balyaj nasıl yapılır Evde nasıl balyaj yapılır
Balyaj nedir, Balyaj nasıl yapılır, Evde nasıl balyaj yapılır, balyaj saçı kırar mı, balyaj saçı dinç tutar mı, balyajın saça faydaları neler, balyaj saçı renklendirir mi, balyaj işlemi ne kadar sürer, balyaj evde hangi malzemelerle yapılır, balyaj saçta ne kadar süre bekletilir

Saç tarama işlemini bitirdikten sonra boyanın üzerinize bulaşacağı ihtimaline karşılık mutlaka eski bir tişört giyin. Sonrasında elinize eldivenleri geçirerek işe başlayın.

Saç açısını güzelce karıştırın. Ardından tokalar yardımıyla saçlarınızı tutamlara ayırın. Bu adımda en önemli ayrıntı ise saçlarınızı tutamlara ayırırken kalınlığına ve uzun olmasına dikkat etmek.  Saçlarınızı tutamlara ayırdıktan sonra lastiğin altında kalan kısımlara boyayı sürün.

SİZİN İÇİN: Saç ne sıklıkla kestirilmeli? Saç kestirmenin faydaları neler?

Saç açıcısının üzerinde yazan süreye kadar beklettikten sonra saçlarınızı güzelce yıkayın. Kuruladıktan sonra, aynı işlemi tekrar yapacağız.

Ancak şimdi sıra açtığımız saçı renklendirmekte. Eldivenleri takarak saçlarınızı tutamlara ayırın. Tutamlara boyayı uygulayarak boyanın üzerinde yazan süre kadar bekletin.

Saçlarınızı güzelce yıkayın ve kurulayın.

Anahtar Kelimeler: Balyaj nedir, Balyaj nasıl yapılır, Evde nasıl balyaj yapılır, balyaj saçı kırar mı, balyaj saçı dinç tutar mı, balyajın saça faydaları neler, balyaj saçı renklendirir mi, balyaj işlemi ne kadar sürer, balyaj evde hangi malzemelerle yapılır, balyaj saçta ne kadar süre bekletilir

Başa dön tuşu
nakliyat | - | Sağlık Haberleri | - | kahve tarifleri | - | istanbul eşya depolama | - | kartal evden eve nakliyat | - | istanbul evden eve nakliyat