Engelleyen Numarayı Nasıl Arayabilirim?
Mobil Ekranı Kaplayan Popup Reklam
Mobil Ekranı Kaplayan Popup Reklam

Engelleyen Numarayı Nasıl Arayabilirim?

Engelleyen Numarayı Nasıl Arayabilirim
Engelleyen Numarayı Nasıl Arayabilirim

Sizi engelleyen numarayı arama nasıl yapılır ve Engelleyen numarayı nasıl arayabilirim diyorsanız doğru adrestesiniz. Sende kişilerinden veya rehberindeki bir kişinin seni engelleyip engellemediğini öğrenmek istiyorsan yazımızın tamamını okumalısın. Bildiğiniz gibi sizi engelleyen bir kişiyi arayamazsınız ancak bu konuda hala yapabileceğiniz birçok yol mevcut. Şimdi sizlere engelleyen numarayı arama yollarını göstereceğiz.

Bu reklam size özel yayımlanmaktadır

Sizi Engelleyen Numarayı Arayın

Engelleyen numarayı aramak için Android veya iOS işletim sistemli bir telefona sahip olmanız yeterlidir. Bu arama yöntemini denemeden bir arkadaşınızın telefonunu arayarak bu yöntemin çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Engellendiğimi Nasıl Kontrol Ederim?

Engellendiğimi nasıl anlarım diye merak ediyorsanız aşağıdaki iki seçeneğe göz atın:

  • Çevirdiğiniz veya aradığınız telefon numarası bir kere çalıyor ve meşgule düşüyorsa,
  • Aradığınız telefon numarası 24 saat boyunca her aradığınızda meşgul çalıyor ve daha sonra telesekretere bağlanıyorsa,

Yukarıda ki iki durumda sizin ne yazık ki karşı taraf tarafından engellendiğiniz anlamına geliyor. Bu durumda karşı tarafın sizin telefonunuzu açmak istemediği açıkça anlaşılacaktır. Durum böyle bile olsa bazı durumlarda sizi engelleyen numaraya ulaşmanız gerekebilir. Bu sebeple;

Android Cihazınızda:

  • “Telefon” Uygulamasına girin.
  • Ayarlar ve Ek Servisler yoluna devam edin.
  • Giden numaraya dokunun.
  • Numarayı gizle seçeneğini seçerek “Numaranızı gizleyin.”

iPhone Cihazınızda:

  • Ayarlar uygulamasına girin.
  • Telefon sekmesine gelin.
  • “Arayan kimliğini göster” işlevini seçerek, Arayan kimliğini göster özelliğini devre dışı yapın.

Eğer telefonunuz android veya iOs işletim sistemli değilse veya menüden bu özellikleri açamadıysanız halen yapabileceğiniz birkaç yol daha var. Çok fazla özellik sunmuyor fakat küçük telefonunuz sizin için bir ulaşım aracıysa; Ulaşmak istediğiniz ancak sizi engelleyen numaraya ulaşmak için; #31# kodunu aramak istediğiniz numaranızın başına yazın ve arayın. (#31#05xxxx) şeklinde kullanabilirsiniz.

Bu kod eğer arama yapmanıza imkan vermiyorsa bir başka numara gizleme özelliği kodu olan *67 kodunu kullanabilirsiniz. İlk önce *67’yi tuşlayıp peşine aramak istediğiniz numarayı yazın ve gizliden arama özelliğini açarak aramanızı basitçe yapın.

Tüm bu yöntemler sizin karşı tarafı aramanız için kolay yollardır. Numara gizlemek karşı tarafın numaranızı görmediği için engelleyemeyeceği anlamına gelir. Ancak unutmamanız gereken bir başka durumda karşı tarafın özel numaralardan gelen aramaya telefonunu kapatmasıdır. Bu durumda ise basit gizliden arama hileleri işinize yaramaz. Tüm bu yollara alternatif olarak:

Başka Bir Hattan Arama Yapın

Karşınızdaki kişi sizin telefonlarınızı engelledi ve ona son bir söz söylemek istiyorsanız yeni bir hat satın alabilirsiniz. Düşük meblağlara elde edebileceğiniz hat ile son sözünüzü bir mesaj göndererek iletebilirsiniz.

Arkadaşınıza Whatsapp Grubu Kurdurun

Whatsapp son güncellemesiyle birlikte bazı değişikliklere gitti. Artık rehberinizde olmayan bir kişiyi kendi kurduğunuz bir gruba ekleyebiliyorsunuz. Bu nedenle bir arkadaşınıza grup kurmasını ve sizi engelleyen kişiyle birlikte aynı gruba almasını isteyin. Daha sonra ise arkadaşınız gruptan çıkabilir ve görüşmek istediğiniz kişiyle sesli, görüntülü veya mesajlaşma şeklinde görüşebilirsiniz.

Sanal Telefon Numarası Alın

Sanal numaralar son yıllarda çok fazla kullanılan hizmetlerden birisidir. Sanal bir telefon numarası edinmek için Akıllı telefon veya Android telefonunuza birçok uygulamayla bu hizmete ulaşabilirsiniz. Sanal telefon numarasını oluşturan uygulamalar genellikle 3 günlük deneme sürümü verir. 3 günlük süre sizi engelleyen kişi ile görüştürmede iyi bir süre olabilir. 2ndLine uygulaması en popüler sanal numara uygulamalarından birisidir. 3 günden sonra üyeliğinizi ve aboneliğinizi iptal ettirmeniz ek ücretlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle planınızı yapın ve günü geçirmeden aboneliği iptal ettirin.

2ndLine uygulaması size ABD’den bir numara verecektir. İlk kayıt esnasında sizden 3 haneli bir kod isteyecek ve bu koda 205 yazmanız gerekiyor. Uygulamayla birlikte telefonunuz senkronize olduğunda Whatsapp ile giriş yaparak sizi engelleyen numarayı yeni whatsapp’ınızdan arayabilirsiniz.

Sosyal Medya Üzerinden Ulaşın.

Sizi engelleyen kişi sosyal medya kullanıyorsa bu yöntemlerle de karşıdaki kişiye ulaşabilirsiniz. Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat, Swarm, Tiktok gibi sosyal medya araçları birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Sizde hepsinden engellenmeden aramanız gereken kişiye bu yöntemlerle ulaşın.

Konferans Arama Yöntemini Kullanın.

Whatsapp grubu kurma gibi bir arkadaşınıza aramak istediğiniz kişiyle kendi numaranızı konferansa almasını rica edin ve daha sonra arkadaşınız konferanstan çıkarak görüşmenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sizi engelleyen numarayı nasıl arayabilirim sorununun çözümü için tüm bu yöntemleri kullanabilir ve ulaşmak istediğiniz kişiye farklı yöntemlerle en azından mesajlarınızı iletebilirsiniz. Sadece arama ile ulaşmak istiyorsanız en azından sesli mesaj gönderebilir ve karşı tarafa sesli bir mesaj bırakabilirsiniz.

Başa dön tuşu
nakliyat | - | Sağlık Haberleri | - | ofis eşyası depolama IGBT tabanlı kompanzasyon