JPMorgan CEO'su Dimon: Kötü bir resesyon bekliyorum
Mobil Ekranı Kaplayan Popup Reklam
Mobil Ekranı Kaplayan Popup Reklam

JPMorgan CEO’su Dimon: Kötü bir resesyon bekliyorum

JPMorgan CEO’su Dimon, koronavirüs pandemisinin kötü bir resesyona neden olacağını söyledi

JPMorgan Chase & Co. CEO’su Jamie Dimon, koronavirüs pandemisinin ABD ekonomisini neredeyse 2008’deki finans sistemine geri döndürecek büyük bir ekonomik gerilemeye ve strese yol açacağını söyledi.

Bu reklam size özel yayımlanmaktadır

Dimon, Pazartesi günü hissedarlar için kaleme aldığı yıllık mektubunda, “Asgari düzeyde, bu durumun kötü bir resesyonla birlikte 2008’deki küresel finans krizi dönemindekine benzer bir finansal stresi içereceğini varsayıyoruz,” dedi ve “Bankamız bu çeşit bir stresin etkilerinden muaf kalamaz” şeklinde görüş bildirdi.

23 sayfalık 2008’den beri bu en kısa mektup, Dimon’ın personele acil kalp ameliyatı geçirmesinin ardından görevinin başına döneceğini söylemesinin üzerinden bir haftadan az bir süre geçmesinden sonra geldi. Bu Dimon’ın bankanın 25 Şubat’taki yatırımcı gününden bu yana kamuoyuna koronavirüsle ilgili yaptığı ilk değerlendirmeydi. O dönemde, koronavirüs salgını halen uzak bir tehdit olarak görülüyordu ve ABD’de sadece 60 vaka görülmüş ve New York’ta hiç vakaya rastlanmamıştı.

2008 finasal krizi sırasında büyük bir ABD bankasının başında bulunan yegane CEO olan Dimon, JPMorgan’ın kârının bu yıl “kaydadeğer bir şekilde düşeceğini”, ancak bankanın muhtemelen temettüde kesintiye gitmeyeceğini söyledi. Dimon, böyle bir hareketin ancak “aşırı temkinliliğin” bir sonucu olacağını söyledi. Dimon ayrıca, koronavirüsün banka üzerindeki etkilerine ilişkin daha detaylı bilgilerin bu ayın ilerleyen döneminde açıklanacak ilk çeyrek finansalları ile birlikte verileceğini sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
nakliyat | - | Sağlık Haberleri | - | ofis eşyası depolama IGBT tabanlı kompanzasyon