Kedi Kumu Ne Sıklıkla Değiştirilmeli?
Mobil Ekranı Kaplayan Popup Reklam
Mobil Ekranı Kaplayan Popup Reklam

Kedi Kumu Ne Sıklıkla Değiştirilmeli?

Evcil hayvanlarınızın sağlığı söz konusu olduğunda doğru yardımcıdan destek almak son derece önemlidir. Bu konuda kedi kumu tercih ederken doğru ürünün seçilmesi gerekir. Aynı zamanda sizin yaşadığınız alanın temiz olması açısından da kedi kumu markası bir hayli önem arz etmektedir. Peki ama kedi kumu değiştirilirken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Bu reklam size özel yayımlanmaktadır

En Kaliteli Kedi Kumları

İlk olarak kaliteli bir marka ve doğru kedi kumları tercih edilmelidir. Marka en azından değiştirme sıklığı kadar önem arz eder. Topaklanan, koku yapan yada doğrudan dağılan kedi kumları genel olarak hijyeninizi de olumsuz olarak etkileyecektir. 

İyi bir marka tercihi için dilerseniz petpal adresine bir göz atabilirsiniz. Bunun dışında kedi kumu değiştirme sıklığı günlük temizliğine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Burada kedinizin sayısı ve büyüklüğü önemlidir. Çünkü kedi sayısı ve beslenme sayısına göre dışkılama süresi ve boyutlarında değişiklik ortaya çıkabilir. 

Birden Fazla Noktada Kedi Kumu Bulundurun

Kedi kumları söz konusu olduğunda eğer alanınız müsaitse birden fazla alanda bulundurabilirsiniz. Bu kirlenmeyi azalttığı gibi aynı zamanda sizin temizleme sıklığınızı da düşürecektir. Bunun dışında doğrudan kedi kumlarını kullandığınız noktaya göre de bazen temizlenme sayısı artabilir. 

Kedi kumu temizlenirken öncelikle kedinizi gözlemlemeniz tavsiye edilir. Standart büyüklükte bir kedi için önerilen temizleme sıklığının haftalık olduğunu söyleyebiliriz. Tabi ki bu noktada kedinin büyüklüğü ve kumun kirlenme hızı da önemli bir değişkendir. Yine de en uç noktada bile haftada bir değiştirmek hem ev hijyeni hem de kedi sağlığı açısından tavsiye edilir. 

Kumu Kontrol Etmeyi Unutmayın

Kedi kumunu değiştirmenin bazı işaretleri olduğunu unutmayın. Kötü koku, topaklanma ve kedinin belli alanların dışına dışkılama yapması bu işaretler arasında yer alır. Bu sebeple aralıklarla kontrolün sağlanarak kedi kumunu değiştirmeyi unutmayın. Dikkatli temizlik, aralıklı değişim ve genel hijyen kurallarına dikkat ederek kedi kumunu hem daha uzun süre kullanabilir. Hem de kendinizi yormazsınız. Bu konuda kendiliğinden temizlenen bazı ürünlerde bulunmaktadır. Bu konuda kedinizi dinlemeniz en doğrusu olacaktır. Çünkü hijyen onlardan sorulur…

Başa dön tuşu
nakliyat | - | Sağlık Haberleri | - | ofis eşyası depolama IGBT tabanlı kompanzasyon