Maden suyunun cilde faydaları nelerdir?
Mobil Ekranı Kaplayan Popup Reklam
Mobil Ekranı Kaplayan Popup Reklam

Maden suyunun cilde faydaları nelerdir?

Maden suyunun cilde faydaları nelerdir? Maden suyu, jeolojik ve fiziksel olarak koruma altında tutulan yeraltı sularından kuyu açılarak veya kaynaktan doldurularak elde edilmiş, çözünmüş katı madde içeriği toplam 250 ppm’den daha az olmayan sulara verilen isimdir. Kalorisi olmayan aynı zamanda diyet yapanların istediği kadar tüketeceği maden suyu, vücutta bulunan gereksiz tuzun atılmasına yardımcı oluyor. Uzman doktorların mide rahatsızlıkları olanların tüketmesini önerdiği maden suyu, yurt dışında mineralli su olarak adlandırılıyor. Maden suyunun içerisinde bikarbonat, sülfat, klorit, kalsiyum, magnezyum, florit, demir ve sodyum bulundurur. Genellikle soda ile karıştırılan maden suyu doğal, soda ise içme suyuna dışarıdan karbondioksit ilavesi yapılmış yapay bir içecektir. 

Bu reklam size özel yayımlanmaktadır

Maden suyu ve soda içinde bulundurduğu zengin mineraller sayesinde cildinizin ihtiyacı olan vitamini sağlar. Ayrıca sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip kavuşmuş olursunuz. Maden suyu genişlemiş gözenekleri sıkıştırarak cildinizi pürüzsüzleştirir.

Maden suyunun cilde faydaları nelerdir
Maden suyunun cilde faydaları nelerdir

Maden suyunun en önemli özelliği ise leke giderici olmasıdır. Sivilcelerden yada farklı dış etkenlerden dolayı oluşan cilt lekeleri için maden suyunu buz haline getirip lekeli yere küçük masaj hareketleri halinde düzenli şekilde uyguladığınızda lekelerin yavaş yavaş azaldığını göreceksiniz.

  • Vücudu ve cildi toksinlerden arındırarak rahatlayıcı bir etki yaratır.
  • İçerisinde bulunan silisyum sayesinde cildi güçlendirerek gözenekleri sıkılaştırır.
  • Yüz bölgesine pamuğa sürülerek uygulandığında temizleyici olarak kullanılabilir.
  • Yağ yakıcı etkisinin yanı sıra temizleyici etkisi ile cildi kirlerden arındırır.
  • Sprey olarak kullanıldığında ciltte ferahlatıcı bir etki yaratır.
  • Yüz kenarlarında gülmekten oluşan mimik çizgilerinin giderilmesine yardımcı olur.

SİZİN İÇİN: Kefir nedir? Kefirin faydaları neler? Kefir nasıl kullanılır? Kefir suyu içmek

MADEN SUYU CİLDE NASIL UYGULANIR?

Maden suyunu buz kalıbında dondurun ve sabahları bu kalıplarla cildinizi temizleyin. Kısa süre sonra cildinizdeki canlılığı fark etmeye başlayacaksınız.

SİVİLCELER İÇİN MADEN SUYU;
Özellikle yüz bölgesindeki sivilcelerden kurtulmak için, 1 çay bardağı maden suyu içerisine 3-4 damla limon suyu damlatarak bir karışım elde edebilirsiniz. Sivilce olan bölgelerin üzerine sürebileceğiniz bu karışımı günlük olarak uygulayabilirsiniz.

TONİK İÇİN MADEN SUYU;

Maden suyunu elma sirkesi ile karıştırıp tonik olarak kullanabilirsiniz. Eğer kokusu kötü gelirse, içine gül suyu veya lavanta damlatabilirsiniz. 8 kaşık maden suyu için 1 kaşık elma sirkesi ideal orandır.

Başa dön tuşu
nakliyat | - | Sağlık Haberleri | - | ofis eşyası depolama IGBT tabanlı kompanzasyon