Twitter yıkılıyor ! Askerlik terhis son durum nedir ?

Sondakika… Askerler terhis olacak mı ? #tezkeremehmetciğinhakkı

Twitter’da şu an itibariyle yaklaşık 130.000 #tezkeremehmetciğinhakkı hastag ile atıldı. Bir çok asker ve yakını terhislerin durdurulmaması için twitter sosyal paylaşım ağından yazmaya devam ediyor. Yaklaşık 90.000 mahkumun tahliye olması üzerine mehmetçiğin yakınları twitter sosyal paylaşım sitesine binlerce twit atmaya devam ediyor. Bakanlıktan henüz kesin bir açıklama gelmedi. 

Bu reklam size özel yayımlanmaktadır

MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Bugüne kadar Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde gözümüz gibi sakındığımız Mehmetçik ile yeni gelecek evlatlarımızın salgına karşı korunması maksadıyla daha önce kritik dönemlerde uyguladığımız gibi nisan ayında askere alınacak 53 bin yükümlü gencimizin silah altına alınmasının ertelenmesinin, birliklere yeni er gelmeyeceği için de Kasım 2019 celp döneminde silah altına alınanların hizmet süresinin bir ay uzatılmasının ve bir ay sonra konunun yeniden incelenmesinin uygun olacağı değerlendirilmiştir” dedi.

Askerliğini yeni bitirmiş bir mehmetçiğimizin yazısına mutlaka bakın ! https://ertanhaber.com/2020/04/15/terhis-ve-celplerin-durdurulmasi/

Başa dön tuşu
ERTAN HABER
eşya depolama